Google Pixel 3 Recenzja XL

Już trzeci rok z rzędu Google wypuścił na rynek smartfon własnej marki pod marką PIxel, w dwóch rozmiarach do wyboru, aby spróbować wcielić w fizyczną formę swoją wizję tego, czym powinien być telefon komórkowy - bezpośrednim, zweryfikowanym przez Google, rywalem Androida dla iPhone'a.

Ale z Apple poprawia swoje słuchawki z roku na rok, a takie jak Samsung, Huawei i innych wypychając bardzo dobre urządzenia Android, Google może nadążyć? W ciągu ostatniego tygodnia poddawaliśmy Google Pixel 3 XL rygorystycznym testom, aby sprawdzić, jak radzi sobie z konkurencją.

Jeśli chcesz szybki start, może dlatego, że Google Pixel 3 XL jest zniżka w Black Friday sprzedaży, to wiesz, że: Pixel 3 XL jest najlepszy Pixel telefon Google zgasił, i niewątpliwie jeden z najlepszych telefonów 2018, z pewnymi zastrzeżeniami. Jak zawsze w przypadku telefonu Pixel, jest to aparat fotograficzny i oprogramowanie Google, które wyróżnia się, i będziesz musiał przyzwyczaić się do dość duże nacięcie, jeśli masz zamiar zakochać się w tym konkretnym telefonie.

Jeśli chcesz uzyskać więcej szczegółowych informacji na temat Google Pixel 3 XL, przeczytaj dalej.

GOOGLE PIXEL 3 XL RECENZJA: CENA, MODELE I DOSTĘPNOŚĆ

Jest to większy z telefonów Pikselowych 2018, z 6,3-calowym wyświetlaczem, a nie 5,5-calowym (wszystkie inne specyfikacje, oprócz rozmiaru baterii, są takie same). Jest twój do wyboru tylko czarny, wyraźnie biały, a nie różowy (w rzeczywistości bardzo jasny różowy), a jeśli kupisz bezpośrednio z Google spędzisz 869 funtów za model 64GB i 969 funtów za model 128GB.

Head over to Three i 64GB Pixel 3 XL może być Twój za 99 funtów z góry, a następnie miesięczny koszt 47 funtów za 24 miesiące - to jest z 500MB miesiąca danych, 300 minut połączeń miesięcznie i nieograniczone teksty. Droższe plany są dostępne, jeśli uważasz, że będziesz potrzebował więcej danych i więcej minut na rozmowy.

Alternatywnie, kupić bezpośrednio: Carphone Warehouse sprzeda Ci Pixel 3 XL SIM-free za £869 (64GB) lub £969 (128GB), w tej samej cenie co Google.

GOOGLE PIXEL 3 XL RECENZJA: PROJEKTUJ I BUDUJ JAKOŚĆ

Google starał się, aby telefony Pixel były natychmiastowo rozpoznawalne dzięki ich dwutonowym teksturowanym podkładom - o ile wiesz, czy zauważyłeś poprzednie Pixele. Ten sam język projektowania jest w tym przypadku ponownie w dowodach, choć tym razem podkład jest bardziej płynny.

To dlatego, że tym razem tył jest cały szklany, częściowo po to, aby umożliwić bezprzewodowe ładowanie, ale inżynierom Google nadal udało się stworzyć bardziej matowe wykończenie dolnej części pleców, dzięki czemu nie ześlizgnie się ono z palców.

Mamy również tylną kamerę z pojedynczym obiektywem i czujnik linii papilarnych z tyłu - nie ma jeszcze czytnika linii papilarnych z serii Pixel. Te telefony Pixel nigdy tak naprawdę nie prowadziły pakietu pod względem konstrukcji sprzętu, a Pixel 3 XL nie różni się niczym od nich.

Jak zawsze, piękno jest w oku patrzącego, ale uważamy, że jest to naprawdę, naprawdę ładnie wyglądający telefon, z jednym zastrzeżeniem - to głębokie nacięcie na przednim wyświetlaczu. To jest głębsze niż większość nacięć, które można zobaczyć na smartfony 2018, i czuje się tylko trochę niezdarny.

Ikony stanu, czas i inne szczegóły mogą być nieco zagubione w dużych szczelinach, które tworzą się w górnej części ekranu Pixel 3 XL.

To nie jest do końca łamanie umów, ale wolelibyśmy coś szerszego i płytszego. Wszystko inne w konstrukcji Pixela 3 XL jest jednak fantastyczne, z krzywiznami i liniami we wszystkich odpowiednich miejscach i prawdziwym poczuciem jakości w dłoni. Czujemy się w nim jak w droższym, lepiej zbudowanym telefonie niż Pixel 2, którego używaliśmy do tej pory regularnie.

GOOGLE PIXEL 3 XL RECENZJA: EKRAN, SPRZĘT I WYDAJNOŚĆ

Ekran Pixel 3 XL rozciąga się do 6,3 cala od narożnika do narożnika za pomocą tego nacięcia, choć nie wydaje się tak masywny, jak mogłoby to sugerować. Jeśli masz stosunkowo duże dłonie, możesz go wygodnie trzymać, choć pisanie na maszynie naprawdę wymaga obu rąk.

Również dolna część podbródka jest nieco większa od górnej części telefonów z 2018 roku. Chociaż jest jasne, że Google jest coraz lepszy po stronie sprzętowej produkcji telefonów - i zdecydowanie podoba nam się projekt i odczucia Pixel 3 XL - to nadal jest trochę za mało takich jak Samsung i Apple w inżynierii precyzyjnej.

Otrzymujesz rozdzielczość 1 440 x 2 960 pikseli w Pixelu 3 XL (523 pikseli na cal), który jest tylko nieco mniej ostry niż Pixel 2 XL. Możemy zgłosić, że panel OLED wygląda fantastycznie bez względu na to, do czego został użyty - do gier, przeglądania stron internetowych, oglądania filmów, sprawdzania poczty elektronicznej, portali społecznościowych... aplikacje i obrazy naprawdę pop.

Czy wspomnieliśmy o tym nacięciu? Wygląda to trochę niezręcznie w grach, które tego nie robią, ale większość aplikacji wideo (w tym Netflix) po prostu przykleja czarne paski na boki, aby uzyskać okno bez wycięć.

Nawet przy zewnętrznym świetle słonecznym ekran dobrze się trzyma i jest łatwy do oglądania. Obsługiwana jest również zawartość HDR, co oznacza, że wideo z aplikacji obsługujących HDR, takich jak Netflix, jest bogatsze i oferuje więcej szczegółów w ciemniejszych i jaśniejszych obszarach obrazu, a zdjęcia i filmy, które zostały zarejestrowane na Pixel 3 XL, wyglądają fantastycznie.

The Google Pixel 3 XL paruje Snapdragon 845, który widzieliśmy w wielu sztandarowym telefonie z systemem Android w tym roku z 4 GB pamięci RAM. To tylko około minimum, którego można oczekiwać od najwyższej klasy telefonu z systemem Android w 2018 roku, ale nie zauważyliśmy żadnego spowolnienia lub opóźnienia w użyciu. 6GB byłoby fajne, ale Pixel 3 XL wydaje się obsługiwać wszystko bardzo dobrze z 4GB.

W GeekBench 4 (patrz ramka obok), Google Pixel 3 XL wynosił średnio 2.350 w teście jedno-rdzeniowym i 8.220 w teście wielordzeniowym. To nie jest tak szybko, jak Huawei Mate 20 Pro czy Samsung Galaxy Note 9, które oba dostały w 9.000s w teście wielordzeniowym.

Pomimo tych nieco rozczarowujących wyników, możemy bardzo szybko potwierdzić wynik Pixel 3 XL. Nie ma opóźnień w żadnym menu, nie ma problemów z grami i aplikacjami, nieważne jak wymagającymi - nawet coś takiego jak Asfalt 9 nie stanowi problemu.

Dzięki temu, że Google jest w stanie pracować zarówno na sprzęcie, jak i oprogramowaniu razem, wydaje się, że był w stanie wycisnąć trochę dodatkowej wydajności z Snapdragona 845 i tylko 4GB pamięci RAM. Ponadto, podejrzewamy, że specyfikacje i moc oferowane przez najwyższej klasy telefony Samsung i Huawei są w tej chwili naprawdę przesadzone dla aplikacji telefonicznych - lepsze wyniki benchmarków, ale nie ma rzeczywistej różnicy z dnia na dzień.

To nie znaczy, że na pewno nie zobaczysz spowolnień w dalszej części linii, oczywiście. Nasze recenzje mogą zająć tylko kilka pierwszych tygodni korzystania z telefonu, więc słuchawki z większą mocą mogą pozostać bez opóźnień dłużej niż Pixel 3 XL. To powiedziawszy, wczesne oznaki są dobre, i wiesz, że ten telefon będzie uzyskać szybkie aktualizacje oprogramowania w dalszej części linii.

GOOGLE PIXEL 3 XL PRZEGLĄD: SYSTEM KAMER

Od pierwszego Pixela, telefony te są znane z wyjątkowych możliwości robienia zdjęć, a Google Pixel 3 XL na pewno nie zawodzi w tej dziedzinie. Podobnie jak jego poprzednik, Pixel 3 XL idzie z jednym obiektywem, 12.2MP tylna kamera, ale Google po raz kolejny poprawił optykę i przetwarzanie obrazu dla jeszcze lepszych wyników.

Krótko mówiąc, trudno byłoby znaleźć telefon, który robi lepsze zdjęcia niż ten - niektóre z rezultatów są naprawdę zapierające dech w piersiach, zwłaszcza w słabym świetle. Jak w telefonach Pixel 2, Pixel 3 słuchawki połączyć kilka zdjęć zrobionych w wybuchu, aby uzyskać wynik końcowy, ale w ciągu ostatnich 12 miesięcy oprogramowanie Google ma lepsze w pracy.

Oznacza to więcej szczegółów, jaśniejsze kolory i większą ostrość. To nie jest wielki skok od telefonów Pixel 2, ale jest to zauważalne w porównaniu do siebie.

Google dodał również kilka bardzo zmyślnych sztuczek do domyślnej aplikacji do aparatów fotograficznych (niektóre z nich toczą się również na starszych telefonach Pixel). Można na przykład robić zdjęcia portretowe z tłem, które jest automatycznie wygładzane i rozmyte (tzw. efekt bokeh), nawet jeśli jest tylko jeden obiektyw.

Dostępna jest także naprawdę schludna funkcja Top Shot, która rejestruje zdjęcia przed i po naciśnięciu spustu migawki i pozwala wybrać najlepsze z całej gamy. Funkcja ta aktywuje się automatycznie i może naprawdę pomóc w uzyskaniu doskonałego zdjęcia.

Podobnie jak funkcja Group Selfie Cam, która jest możliwa dzięki umieszczonemu z przodu podwójnemu obiektywowi 8MP+8MP: to naprawdę może mieć znaczenie, gdy starasz się zmieścić wiele osób w tym samym ujęciu. Spodziewamy się również dobrych rezultatów w trybie Night Sight wzmocnionym przez sztuczną inteligencję, ale jak dotąd nie zostało to jeszcze wypchnięte na dalszy plan.

Fotografia jest jednym z obszarów, w którym telefony Google Pixel naprawdę prowadzą pakiet, a jeśli zdjęcia są dla Ciebie ważne, telefon ten powinien znajdować się w pobliżu górnej części Twojej listy podczas zakupów. Pixel 3 XL, podobnie jak poprzednie Pixele, daje trzy lata nieograniczonych kopii zapasowych zdjęć i filmów do Google Photos też.

Możesz zobaczyć niektóre z ujęć, które wykonaliśmy za pomocą Google Pixel 3 XL wbudowanego w ten artykuł. Telefon był nawet w stanie zrobić dobrą robotę z wyświetlaczem fajerwerków, coś, co jest notorycznie trudne do uchwycenia przez smartfona.

Oto kolejny strzał (poniżej) z tej samej imprezy fajerwerków. Możemy Was zapewnić, że do tej sceny ogrodowej nie dotarło zbyt wiele światła, tylko kilka bajkowych świateł i światła z domu za aparatem, ale Google Pixel 3 XL wykonał ogromną pracę w oświetleniu - i to bez lampy błyskowej.

Za dnia Pixel 3 XL po raz kolejny udowadnia swoją wartość. Kolory mogą być trochę zbyt ostre, ale przez większość czasu będziesz miał naprawdę imponujące rezultaty. Spójrz na szczegóły, które telefon wybiera w cieniu na moście.

Zdjęcia w zbliżeniu nie stanowią problemu dla Google Pixel 3 XL, z rozmyciem tła bokeh w razie potrzeby (zdjęcie poniżej było w normalnym trybie Photo, nie Portret). Szczegóły i odwzorowanie kolorów są ponownie znakomicie obsługiwane.

GOOGLE PIXEL 3 XL RECENZJA: BATERIA I DŹWIĘK

Stwierdziliśmy, że bateria 3.430mAh w Google Pixel 3 XL jest wystarczająco przyzwoita, aby używać jej przez jeden dzień, ale nic poza tym. Jeśli w ciągu dnia wykonasz wiele telefonów, korzystasz z GPS i grasz, prawdopodobnie będziesz polował na ładowarkę do wieczora.

Telefon wydaje się dobrze utrzymywać swój ładunek w trybie czuwania, więc jeśli Twoja praca oznacza, że Pixel 3 XL najczęściej siedzi w szufladzie przez cały dzień, powinieneś mieć dużo soku na całą noc, jak również wieczorem.

Jeśli jednak stawiasz wysokie wymagania przed telefonem, to poziom baterii może się dość szybko obniżyć - to właśnie ten ogromny ekran to robi. Oczywiście można zmniejszyć jasność i zmniejszyć rozdzielczość ekranu, jeśli chcesz, co nie pomaga.

Nawet z adaptacyjnymi funkcjami baterii Androida 9 Pie w grze, nigdy nie czuliśmy się w pełni pewnie o uzyskanie pełnego dnia korzystania z Pixela 3 XL. Zawsze kończyliśmy dzień z ładowaniem telefonu w ciągu tygodnia - czasem nawet 20 procent - ale nie byliśmy na nim non-stop. Wydaje się, że jest to obszar, w którym producenci telefonów walczą o poprawę.

Nowością w tym roku jest bezprzewodowe ładowanie dla dodatkowej wygody, a jeśli wyjdziesz na oficjalną podstawkę do ładowania marki Pixel, możesz używać Pixel 3 XL prawie jak głośnik Google Home: ustawianie alarmów, odtwarzanie muzyki i tak dalej za pomocą głosu.

I możemy zgłosić, że wydajność audio jest rzeczywiście lepsza od przeciętnej, zarówno z wbudowanych, podwójnych głośników skierowanych do przodu, jak i z USB-C słuchawek, które dostaniesz w pudełku. Tylko prawdziwi audiofile będą potrzebowali aktualizacji do lepszej pary słuchawek - dla reszty z nas to, co dostaniesz w pudełku, będzie dobrze działać.

Nie znaczy to, że Pixel 3 XL potrafi wydobyć z siebie dźwięki tak dobrze, jak Apple HomePod, ale jest doskonały i nawet imponujący dla podcastów, gier i dźwięku filmowego. Muzyka odtwarzana przez dołączone do zestawu słuchawki brzmi natomiast bogato i równomiernie.

GOOGLE PIXEL 3 XL RECENZJA: WERDYKT

Z ulepszonym ekranem, ulepszonym oprogramowaniem i ulepszonym aparatem fotograficznym (głównie po stronie oprogramowania), Pixel 3 XL jest bez wątpienia najlepszym telefonem, jaki Google kiedykolwiek wydał. Będziesz musiał dużo zapłacić za tę słuchawkę, ale powiedzielibyśmy, że jest tego warta.

To raczej brzydkie nacięcie na bok, Pixel 3 XL i Pixel 3 są również lepiej zaprojektowane i lepiej zbudowane telefony niż Google do tej pory. Chociaż nie do końca mają dopasowanie i wykończenie iPhone'ów czy telefonów Galaxy, są coraz bliżej.

Naprawdę istnieją trzy główne powody, aby kupić Pixel 3 XL: znakomita kamera, doskonała Pixel-ised wersja Androida, i większy ekran (powód, dla którego można wybrać to na Pixel 3). Jeśli są one dla Ciebie ważne, umieść to w pobliżu górnej części swojej listy, gdy szukasz swojego kolejnego smartfona.

Warto również wziąć pod uwagę doskonałą pracę wykonaną w tym roku przez innych producentów telefonów: na przykład Huawei Mate 20 Pro i Samsung Galaxy S9 Plus. Fani Androida mają lepszy wybór telefonów niż kiedykolwiek, aby wybrać z.

Kiedy przychodzi do zakupu telefonu, większość ludzi wydaje się wybierać między iOS i Android pierwszy. Jeśli wolisz ten drugi i chcesz mieć najlepsze oprogramowanie i aparat fotograficzny, Pixel 3 XL jest trudny do przeoczenia. To bardzo bliskie połączenie między tym i Pixel 3, ale że większy ekran jest przydatny do filmów i gier, nawet jeśli masz do zniesienia z tego nacięcia.

O serwisie

Korzystając z naszych porad, dowiesz się czym jest szyfrowanie danych oraz poznasz tajniki szyfrowania. Doradzamy, jak skutecznie chronić firmowe dane oraz co zrobić w przypadku utraty ważnych informacji.

Zadbaj o swoją prywatność.

PARTNERZY PORTALU 

 

Kontakt

kontakt@webproductions.pl

Galeria