Huawei P30 recenzja: świetny telefon i świetny wszechstronny aparat

Nasza recenzja Huawei P30 jest tutaj, aby powiedzieć Ci dokładnie, jak dobrze (lub inaczej) Huawei 2019 flagowy telefon trafia do swoich celów - jest mniejszy niż Huawei P30 Pro, i nie ma tak dobry aparat, ale to solidny krok w górę od Huawei P20.

Czy to coś, na co powinieneś wydawać swoje pieniądze? Ostatnie ogłoszenie Google, że nie będzie on obsługiwał systemu Android w przyszłych telefonach Huawei, jest niepokojące, ale jeśli odbierzesz P30, wiesz, że będziesz miał co najmniej pełny dostęp do Google Play Store. Nie dostaniesz żadnych przyszłych aktualizacji Androida - przynajmniej dopóki Huawei i Google (oraz USA i Chiny) nie rozwiążą swoich problemów.

Huawei P30 jest mniejszy, cieńszy i tańszy od Huawei P30 Pro, ale w wielu innych dziedzinach są bardzo podobne - od wycięcia na wyświetlaczu łzy do superszybkiego procesora Kirin 980 pod maską. Główną zaletą modelu P30 Pro jest dodatkowy, tylny obiektyw aparatu, co oznacza ogromny, 5-krotny zoom optyczny, którego nie można uzyskać w standardowym P30.

Jeśli jednak można żyć z bardzo dobrą, a nie wielką kamerą, to uważamy, że Huawei P30 jest bardzo atrakcyjną propozycją. Jest szybki, dobrze zbudowany, a także posiada wiele opcji, których potrzebujesz z okrętów flagowych w 2019 roku (mimo wojen handlowych).

HUAWEI P30 RECENZJA: CENA I DOSTĘPNOŚĆ

Huawei P30 jest już dostępny w kolorach Aurora, Amber Sunrise, Breathing Crystal, Black lub Pearl White (ten sam wybór kolorów co P30 Pro). W tej recenzji przyjrzymy się modelowi Aurora, temu niebiesko-turkusowemu odcieniowi gradientu, który naszym zdaniem wygląda dość atrakcyjnie.

Telefon można odebrać w wielu sklepach i sieciach: Giffgaff ma go za 649 funtów z góry bez karty SIM, lub 30,98 funtów za 24 miesiące za 25 funtów z góry. W Carphone Warehouse P30 jest Twój za £699 z góry bez karty SIM, lub £34 za 24 miesiące z opłatą 29.99 £ z góry.

Większość sprzedawców, w tym Mobiles.co.uk i Amazon, sprzedadzą Ci telefon za około 700 funtów bez karty SIM. Zazwyczaj płacąc wszystko z góry za słuchawkę, powinieneś być w stanie uzyskać P30 za około trzy czwarte ceny P30 Pro - to znaczna oszczędność.

HUAWEI P30 PRZEGLĄD: KAMERA

Czy ten telefon uzasadnia tak znaczne oszczędności? Największą różnicą pomiędzy Huawei P30 a Huawei P30 Pro jest tylny aparat fotograficzny, ponieważ otrzymujesz dodatkowy obiektyw i 5-krotny zoom optyczny - w przypadku P30 otrzymujesz tylko 3-krotny zoom optyczny, dzięki czemu P30 Pro może być prawie dwukrotnie bliżej akcji bez utraty jakości obrazu.

Huawei zawsze pasjonował się aparatami fotograficznymi w swoich telefonach, a to po raz kolejny widać na przykładzie Huawei P30. Systemy kamer w P30 i P30 Pro zostały przebudowane od podstaw, rezygnując z tradycyjnych czujników RGB (Red Green Blue) dla RYYB (Red Yellow Yellow Blue): to najwyraźniej wpuszcza więcej światła.

Przełączenie na zupełnie inną konfigurację czujników niż reszta branży to nie małe zadanie, ale dodajmy do tego wbudowaną w Huawei technologię AI, a z przyjemnością informujemy, że Huawei P30 robi kilka doskonałych zdjęć. Obiektywy 40MP f/1,8 szerokokątne, 16MP f/2,2 ultraszerokokątne oraz 8MP f/2,4 teleobiektywy do aparatów fotograficznych łączą w sobie pewne fantastyczne rezultaty, niezależnie od warunków.

Niskie natężenie światła jest bardzo, bardzo dobre - być może nie do końca zgodne ze standardami Google Pixel Night Sight, ale wystarczająco blisko. Jest jedno zastrzeżenie: jeśli chcesz skorzystać z wbudowanego tu trybu nocnego, musisz trzymać telefon nieruchomo przez kilka sekund. Możesz robić przyzwoite zdjęcia nocne bez niego, ale masz lepsze zdjęcia z włączoną funkcją.

Zdecydowana większość zdjęć, które udało nam się zrobić z Huawei P30 była ostra i dokładna, z minimalnym szumem i dużą ilością szczegółów. Kolory są dobrze odwzorowane, ciemne i jasne obszary są dobrze zbalansowane, a zdjęcia są uchwycone w mgnieniu oka - to naprawdę imponująca konfiguracja aparatu i jedna z najlepszych, jakie wypróbowaliśmy.

Huawei P30 Pro z pewnością przybliży Cię do akcji i zapewni nieco lepsze ujęcia - zwłaszcza przy słabym oświetleniu - ale w dziale aparaty fotograficzne nie ma wielkiego wyboru między P30 i P30 Pro, nawet z tym dodatkowym obiektywem (który ma przecież przede wszystkim dodawać dodatkowe możliwości powiększenia).

Jeśli nie masz nic przeciwko odrobinie utraty jakości, możesz faktycznie powiększyć do 30x za pomocą Huawei P30, choć tak naprawdę nie polecamy go - musisz również zmniejszyć rozmiar zdjęcia z 40MP do 10MP, aby to wykorzystać. Chyba, że koniecznie musisz zobaczyć coś z bliska, trzymaj się 3x lub poniżej.

Kamera może nagrywać wideo z prędkością do 4K przy 30 klatkach na sekundę, a także oferować zabawną funkcję odtwarzania filmów w zwolnionym tempie. W zestawie znajduje się również wiele trybów fotografowania Huawei, od monochromatycznego do lekkiego malowania, które mogą pomóc w nagrywaniu wyróżniających się ujęć.

W naszych testach nigdy nie było scenariusza, w którym Huawei P30 robiłby straszne rzeczy, a w większości przypadków uchwycone przez niego obrazy były bardzo dobre, a czasami nawet doskonałe. Dzięki połączeniu optyki i oprogramowania, można naprawdę po prostu wskazywać i fotografować w różnych scenariuszach, aby uzyskać kilka zwycięskich ujęć.

Tego dodatkowego obiektywu w Huawei P30 Pro oczywiście brakuje, ale może nie aż tak bardzo, jak by się wydawało. Nadal masz 3x zoom optyczny w tym modelu, który może pomóc wszędzie, od koncertów do oglądania dzikiej przyrody.

RECENZJA HUAWEI P30: PROJEKTOWANIE I WYŚWIETLANIE

Huawei wykonał świetną robotę przy projektowaniu modelu P30, bazując na zeszłorocznym P20, aby zapewnić nam jeszcze bardziej wyrafinowany i stylowy telefon. To małe nacięcie na łzę naprawdę pomaga, podobnie jak jasny, bogaty 6,1-calowy ekran. Ekran 1080 x 240 jest ostry i żywy, a w rzeczywistości oferuje więcej pikseli na cal niż Huawei P30 Pro.

Bez względu na to, czy oglądasz strumień wideo, czy też przeglądasz swój kanał Instagram, ekran pokazuje każdy rodzaj zawartości naprawdę dobrze: jest to z pewnością jeden z najważniejszych elementów pakietu P30 i masz tutaj również obsługę HDR10. Znaleźliśmy go w naszych rękach, a 6 cali lub trochę powyżej wydaje się być słodkim miejscem w tym momencie.

Podczas oglądania wideo w trybie poziomym wycięcie jest automatycznie blokowane, aby nie przeszkadzało w oglądaniu wideo. Możesz również wyłączyć nacięcie w ustawieniach oprogramowania telefonu, jeśli też chcesz, więc zamiast wycięcia w górnej części interfejsu telefonu otrzymasz solidny czarny pasek.

Minimalne ramki, przyciągający wzrok ekran, wybór atrakcyjnych kolorów i czujnik linii papilarnych, który znika pod ekranem, to zdecydowanie dwa kciuki w górę dla projektu i wyświetlania Huawei P30. W rzeczywistości, dzięki mniejszym rozmiarom, jest to jedna z dziedzin, w których wolimy go od Huawei P30 Pro.

Może nie wyglądać tak stylowo, jak coś takiego jak Samsung Galaxy S10 lub iPhone XS, ale na pewno jest blisko, zwłaszcza z tych doskonałych wyborów kolorów. Ładne akcenty, takie jak akcent kolorystyczny na przycisku zasilania i położenie lampy błyskowej aparatu, podnoszą również walory estetyczne.

Kirin 980 i 6 GB lub 8 GB pamięci RAM to także błyskawiczna wydajność, a w tym roku będziesz miał problem z uzyskaniem szybszego telefonu. Na pewno nie straci na wydajności, a we wszystkim, co udało nam się przeforsować P30 - od najnowszej asfaltowej gry wyścigowej po efekty filtrów AR - przeszła ona z latającymi kolorami.

HUAWEI P30 RECENZJA: WERDYKT

Oczywiście Huawei P30 Pro jest lepszym telefonem niż Huawei P30, ale jest również droższym telefonem, a jeśli chodzi o moc wewnętrzną i specyfikacje, słuchawki pasują do siebie niemal identycznie. Na to wszystko ma wpływ i uważamy, że będzie wiele osób, które uznają to za preferowaną opcję.

Dobrze, że nie masz tego dodatkowego obiektywu i dodatkowego zbliżenia, ale nadal masz bardzo dobry aparat. Dodaj do tego doskonały ekran, doskonałą żywotność baterii i mnóstwo mocy pod maską, a otrzymasz telefon, który dobrze pasuje do najlepszych telefonów 2019 roku.

Jak powiedzieliśmy na początku, bez wsparcia Androida czy Google'a w przyszłości, Huawei P30 jest o wiele mniej atrakcyjną propozycją niż w innym przypadku. Być może będziesz chciał sprawdzić najnowszy stan rzeczy pomiędzy USA i Chinami, zanim pociągniesz za spust przy tym zakupie.

O serwisie

Korzystając z naszych porad, dowiesz się czym jest szyfrowanie danych oraz poznasz tajniki szyfrowania. Doradzamy, jak skutecznie chronić firmowe dane oraz co zrobić w przypadku utraty ważnych informacji.

Zadbaj o swoją prywatność.

PARTNERZY PORTALU 

 

Kontakt

kontakt@webproductions.pl

Galeria