Samsung Galaxy S9 recenzja: wyrafinowany telefon Android z doskonałym aparatem fotograficznym

Samsung Galaxy S9 jest pod względem sprzętowym i projektowym iteracyjną aktualizacją zeszłorocznej Galaxy S8. S9 posiada dokładnie taki sam ekran, jak w zeszłym roku telefon, taką samą ilość pamięci RAM i pamięci masowej, taką samą pojemność baterii, a także prawie identyczną konstrukcję. I to samo dotyczy również S9 Plus (sprawdź naszą recenzję Samsung S9 Plus, aby dowiedzieć się więcej).

Samsung Galaxy S9 jest coraz zdumiewające zniżki w Cyber poniedziałek sprzedaży, zbyt, więc jeśli rozważasz podniesienie telefonu to recenzja jest doskonałym miejscem, aby rozpocząć swoje badania.

Rzeczywiście, tylko gama Samsung S9 12MP z podwójną przysłoną tylny system kamer jest słusznie skok naprzód nowy, co wyjaśnia, przynajmniej częściowo, dlaczego Samsung był tak chętny do naciśnięcia jego "The Camera Reimagined" slogan w marketingu uruchomić do daty wydania telefonów.

Jednak nowy system kamer Samsunga jest pod wieloma względami bramą do prawdziwych nowych osiągnięć i innowacji S9, w tym nowej ulepszonej wersji Bixby (Samsung AI asystent) z wykrywaniem i rozpoznawaniem obiektów w czasie rzeczywistym, AR Emoji (Samsung wersja Apple Animoji) i Super slow-mo 960fps nagrywanie wideo.

Oczywiście, nowy flagowy telefon Samsung z systemem Android jest również wyposażony w całkiem cholernie wysoką cenę i, z S8 teraz znacznie tańsze na rynku, to jest tylko naturalne, aby zastanawiać się, czy te bardziej całościowe, codzienne funkcje na szczycie podobnego sprzętu jest warte zachodu.

Aby dowiedzieć się, czy jest to kaleki cios, czy nie do Samsung Galaxy S8 2018 przeczytać dalej.

RECENZJA SAMSUNG S9: CENA, KOLORY I DATA WYDANIA 

Samsung Galaxy S9 jest dostępny w trzech kolorach: Liliowy Purpurowy (kolor, który testowaliśmy tutaj), Czarny Północy i Koralowy Niebieski.

Kupno Samsung Galaxy S9 kosztuje 739 funtów. Telefon można nabyć bezpośrednio od firmy Samsung, jak również od wybranych sprzedawców detalicznych.

Na zamówienie Samsung Galaxy S9 może być odbierany z 16 GB danych i nieograniczoną ilością minut i tekstów za 59 £ miesięcznie (koszt 29 £ z góry) w Vodafone.

Sprawdź naszą stronę Samsung Galaxy S9 oferty na najlepsze ceny S9!

RECENZJA SAMSUNG S9: PROJEKTUJ I BUDUJ JAKOŚĆ

Rzuć okiem na Samsung Galaxy S9 i trudno byłoby odróżnić go od zeszłorocznego S8. Ale nie jest identyczny.

Telefon jest nieco szerszy i cięższy od S8, a górna i dolna ramka również zostały nieco bardziej skurczone, tworząc nieco krótsze urządzenie w dłoni.

Jest też nowy kolor do wyboru, Lilac Purple, który jest schematem używanym przez nas podczas okresu testowego. Jest to nowy, atrakcyjny kolor w naszych oczach, z powodzeniem emanujący egzotyką i estetyką klasy premium.

Inne zmiany w Samsungu S9 są równie niewielkie. Na przykład, otwór skanera Iris w telefonie został ukryty w górnej ramce, co daje czystszy ogólny wygląd, podczas gdy Samsung Galaxy S9 skaner linii papilarnych został przeniesiony pod tylną kamerę z podwójną przysłoną.

Na podstawie przeprowadzonych przez nas szeroko zakrojonych testów Galaxy S9 możemy potwierdzić, że to nowe, centralne pozycjonowanie czujnika linii papilarnych jest niewielkim, ale znaczącym usprawnieniem. Dotarcie do telefonu z palcem jest po prostu łatwiejsze i bardziej naturalne, a także popełniasz mniej błędów w aparacie, jak w przypadku S8.

SAMSUNG S9 RECENZJA: EKRAN I SPRZĘT

Tak, powiedzieliśmy to raz, i powiemy to jeszcze raz: Samsung Galaxy S9 ma dokładnie taki sam wyświetlacz jak Samsung Galaxy S8. Jest to ten sam 5,8-calowy QHD+ Super AMOLED ekran o proporcjach 18,5:9, i jest to ten sam Infinity Display, co oznacza, że 90 procent z przodu telefonu jest czysty panel. Te teraz standardowe, ale nadal wspaniałe zakrzywione krawędzie są również nadal w rezydencji.

I wiecie co? To wciąż jest absolutny ogłuszacz. Tak, Samsung nie dał Galaxy S9 nowego ekranu, ale kiedy S8 był tak dobry i drogi, daleko poza konkurencją (nawet teraz), co to ma znaczenie? Ekran Samsung Galaxy S9 jest po prostu fantastyczny i sprawia, że oglądanie zdjęć, granie w gry i oglądanie filmów jest absolutną przyjemnością.

To, co Samsung zrobił, że jest nowy, to dostosowanie ekranu w trybie poziomym, co oznacza, że cały interfejs użytkownika obraca się teraz, aby dopasować do formatu panoramicznego, co oznacza, że można łatwo reagować na wiadomości i pisać na portalach społecznościowych, a jednocześnie nadal korzystać z mediów.

Biorąc pod uwagę to, ile czasu spędzasz z telefonem w orientacji poziomej, np. oglądając filmy w serwisie YouTube, grając w gry na telefonie komórkowym lub robiąc zdjęcia i nagrywając filmy, jest to z pewnością niewielki, ale przydatny na co dzień nowy dodatek do repertuaru S9. 

Pod względem wewnętrznej specyfikacji sprzętowej Samsung Galaxy S9 wyposażony jest w 4 GB pamięci RAM (S9+ ma 6 GB), 64 GB wewnętrznej pamięci masowej oraz nowy procesor Exynos 9810 (cóż, wszędzie oprócz rynku amerykańskiego, który otrzymuje procesor Snapdragon 845 firmy Qualcomm).

Ten pakiet sprzętowy zapewnia bardzo szybką i szybką reakcję użytkownika na S9, z niezwykle płynną nawigacją w menu i szybkim ładowaniem aplikacji. Granie w wymagające gry na smartfonie, takie jak Tekken, Hearthstone i Final Fantasy XV Pocket Edition, to bezkompromisowa radość w S9 dzięki temu procesorowi i kombi pamięci RAM, podczas gdy 64 GB pamięci wewnętrznej, choć obecnie jest to standard, zapewnia mnóstwo miejsca na muzykę, filmy, gry i obrazy.

Oczywiście, dzięki S9 obsługującemu karty microSD o pojemności do 400 GB, jeśli wymagasz więcej miejsca, to zwiększenie pojemności pamięci telefonu jest tanie i proste. Na przykład, pobieżny rzut oka na kilka popularnych sklepów internetowych pokazuje, że można podłączyć na przykład 128 GB dodatkowej przestrzeni dyskowej za około 20 funtów.

SAMSUNG S9 RECENZJA: KAMERA

To jest ten wielki start z S9. Nowa tylna kamera o rozdzielczości 12 MP jest wyposażona w technologię podwójnej przysłony firmy Samsung, która pozwala na znacznie lepsze fotografowanie w słabym oświetleniu. System działa poprzez rezygnację ze stałej przysłony (popularnej w smartfonach) dla takiej, która może się rozszerzać i kurczyć jak tęczówka ludzkiego oka. Oznacza to, że aparat S9 automatycznie wpuszcza więcej światła do swojego sensora, gdy w otoczeniu jest zbyt ciemno, a następnie mniej światła, gdy jest zbyt jasno.

Ulepszono również sposób rejestrowania wideo w zwolnionym tempie przez tylną kamerę, dzięki czemu Samsung Galaxy S9 może teraz nagrywać z prędkością 960 klatek na sekundę przy 720p i 240 klatek na sekundę przy 1080p (patrz przykład poniżej). Zgrabnie, te tryby slow-mo teraz pochodzą pakowania technologii wykrywania ruchu, co oznacza, że wszystko, co użytkownik musi zrobić, to trzymać telefon do rzeczy, które chcą nagrać w zwolnionym tempie, z kamery następnie automatycznie zaczyna nagrywać, gdy widzi jakikolwiek ruch w polu przechwytywania.

Byliśmy pod dużym wrażeniem jakości materiału filmowego w zwolnionym tempie zarejestrowanego na naszym urządzeniu recenzującym Samsung S9, który można łatwo przekształcić w wideo, gif lub nawet żywą tapetę na telefon. Jesteśmy również pod wrażeniem precyzji i szybkości automatycznego wykrywania ruchu, który zabiera wiele bólu czasu rzeczy poprawnie.

Należy jednak pamiętać, że w przypadku trybów super wolnoobrotowych, aby automatyczna detekcja ruchu mogła zostać aktywowana, S9 musi być bardzo spokojny. Naturalnie, im bardziej nieruchomy telefon, tym lepsza jakość nagranego obrazu. Najlepsze rezultaty podczas korzystania z trybu super slow-mo uzyskaliśmy, umieszczając telefon na solidnej, płaskiej powierzchni lub opierając ramię do zdjęć na ścianie lub wsporniku.

W zakresie ogólnych zdjęć z Samsung Galaxy S9 (kilka przykładowych zdjęć można zobaczyć poniżej) byliśmy pod wrażeniem możliwości S9 w zakresie wykonywania zdjęć. W szczególności wyróżniały się niższe lub płaskie możliwości telefonu (zarówno w przednich, jak i tylnych kamerach), jak również jego surowa szybkość w zakresie robienia zdjęć. Niezwykle imponująca pozostaje również ilość trybów fotografowania, a tryb portretowy S9, który pozwala na robienie zdjęć z rozmytym tłem (dzięki czemu zdjęcie jest jeszcze bardziej skupione na pięknym kubku), jest bardzo skuteczny.

Nie jesteśmy pewni, czy system fotografowania S9 jest dokładnie "wyobrażony" z czysto fotograficznego punktu widzenia, ale jest to system nie mający sobie równych w wielu warunkach i zastosowaniach. Tryb automatyczny przywrócił zaskakująco dobre rezultaty, mimo że podczas fotografowania w źródłach światła nadal otrzymywaliśmy stopnie wymycia, natomiast tryb ręczny oferuje możliwość zmiany niezliczonej ilości ustawień, jeśli mamy do tego odpowiednią wiedzę i umiejętności. A dzięki możliwości przełączania między przysłoną f/1,5 i f/2,4 masz teraz więcej możliwości niż kiedykolwiek, aby wykonać wspaniałe ujęcia.

Podczas gdy Samsung Galaxy S9 12MP tylna kamera z podwójną przysłoną i zamontowana z przodu kamera 8MP nie są dokładnie "wyobrażone" w kategoriach robienia czystego obrazu, są one również absolutnie kluczowe, jeśli chodzi o przynoszenie użytkownikom S9 innych innowacyjnych nowych funkcji w tym roku, AR Emoji i Bixby Vision, które prawdopodobnie pokazują, jak Samsung wyobraził sobie, jak będą używane kamery smartphone'a w przyszłości.

SAMSUNG S9 RECENZJA: AR EMOJI I BIXBY AI ASYSTENTKA

Apple był na coś z Animoji na iPhone X to wydaje się, jak Samsung przyniósł swoją własną wersję do Samsung Galaxy S9 - AR Emoji.

AR Emoji to funkcja wbudowana w aplikację aparatu fotograficznego systemu, która pozwala użytkownikowi na zrobienie sobie autoportretu twarzy, a następnie przekształcenie go w wirtualnego awatara, który użytkownik może następnie ubierać i stylizować według własnego uznania.

System działa poprzez analizę obrazu 2D za pomocą algorytmu uczenia się opartego na danych, który mapuje ponad 100 rysów twarzy w celu wygenerowania modelu 3D, który może odzwierciedlać mimikę i emocje.

Możesz wtedy pozować AR Emoji trzymając aparat do siebie (tak jakbyś robił to samo), a AR Emoji będzie odzwierciedleniem twojej ekspresji i pozowania. W tym momencie możesz zrobić zdjęcie swojego AR Emoji, lub nagrać wideo z dźwiękiem mówiącego ciebie, z twoim awatarem naśladującym twoje działania. Te filmy są następnie zapisywane jako gif dla łatwiejszego dzielenia się nimi w wybranym przez ciebie programie społecznościowym lub komunikacyjnym.

Możesz również wybrać spośród 18 różnych wyrażeń akcji, jeśli chcesz tylko zwolnić odpowiedź akcji na wiadomość. Zgrabnie, są one wbudowane w klawiaturę Samsung, co oznacza, że możesz je wywoływać i dodawać tak samo łatwo jak zwykłe emoji.

Wiele różnych AR Emoji może być tworzone i przechowywane w Samsung Galaxy S9, również z całego procesu - pod warunkiem, że nie dilly-dally zbyt długo wybrać idealny kapelusz - trwa około 20-30 sekund.

SAMSUNG S9 RECENZJA: WERDYKT

Samsung zawsze produkował niesamowite flagowe telefony z systemem Android z czysto sprzętowego punktu widzenia. Wystarczy spojrzeć na zeszłoroczny Galaxy S8, który nie tylko wysadził wszystkie inne telefony z systemem Android wydane w tym czasie z wody, ale w wielu przypadkach dopiero teraz został dogoniony (patrzymy na ciebie, HTC U11+) przez konkurentów pod względem wydajności.

To, co prawdopodobnie nigdy nie było całkiem zarządzane, to zsynchronizowanie tego potężnego sprzętu z holistycznie płynnym, dostępnym i połączonym doświadczeniem użytkownika - coś, czego Apple, mimo opóźnień w zakresie sprzętu, jest mistrzem.

Samsung jest jak DJ obsługujący najwyższej klasy zestaw decków podłączonych do najlepszego nagłośnienia, jakie można kupić, ale zapomina się, że to właśnie podróż, na którą zabiera muzyka, jest najważniejszą częścią ogólnego doświadczenia.

Jednak z naszych rozwijających się wrażeń z Galaxy S9 wynika, że Samsung zdaje się zaczyna remiksować swoje zainteresowania, bez wątpienia dzięki dojrzewaniu wizji i odnowionemu zaufaniu do świata post-Note 8, a robi to w sposób cichy, subtelny i skuteczny.

Skupiając się na tym, jak komunikacja telefoniczna przeszła od ucha do oka, o czym świadczy wspaniały nowy system kamer S9 i gimmick-transcending, system przeplatany AR Emoji, Samsung wydaje się produkować flagowy smartfon, który jest pewny, aby iteracyjnie dopasować swój podstawowy sprzęt, a następnie odejść, aby skupić się na innych, bardziej realnych osób istotnych aspektów i funkcji.

Samsung wydaje się teraz naprawdę pewny siebie i wiedząc, kiedy odejść od wojny specyfikacji, w momencie, w którym jest już wyraźnym zwycięzcą, wydaje się, że dał sobie cenne pole do popisu, aby dostarczyć bardzo istotne i aktualne doświadczenie użytkownika.

O serwisie

Korzystając z naszych porad, dowiesz się czym jest szyfrowanie danych oraz poznasz tajniki szyfrowania. Doradzamy, jak skutecznie chronić firmowe dane oraz co zrobić w przypadku utraty ważnych informacji.

Zadbaj o swoją prywatność.

PARTNERZY PORTALU 

 

Kontakt

kontakt@webproductions.pl

Galeria