System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji zgodny z ISO/ IEC 27001 cześć II

Information security

Bezpieczeństwo jest realizowane poprzez wdrażanie odpowiedniego systemu zabezpieczeń. Warto tutaj zastanowić się nad tym jak będzie wyglądać ISO 27001 w tym polityki, procesów procedur czy też struktury organizacyjne, funkcje oprogramowania i sprzętu. Zabezpieczenia te muszą być ustanowione wdrożone i monitorowane a także sprawdzone i udoskonalone w razie potrzeby można także sobie zagwarantować, że bezpieczeństwo i cele biznesowe są spełnione. Powinno to być niezwykle istotne, by odbywać się w powiązaniu z innymi procesami i zarządzeniami przedsiębiorstwem. (https://www.exo5.pl/it-asset-management)

W praktyce bezpieczna informacja oznacza, że spełnione są trzy zasadnicze atrybuty ochrony. Poufność a więc zapewnienie, że informacje są dostępne tylko dla osób, które są uprawnione do tego, by mieć do nich dostęp. Integralność to gwarantowanie dokładności a także kompletności informacji i metod ich przetwarzania. Dostępność a więc zapewnienie upoważnionym użytkownikom dostępu do informacji i związanych z tym zasobów, zgodnie z określonymi potrzebami. Informacje, które są w posiadaniu organizacji mają swoja realną wartość i mogą być również podatne na kradzieże czy zniszczenia albo też fałszowanie.

Bezpieczeństwo informacji

Wraz z rozwojem informacji i internetu pojawiły się również nowe zagrożenia a tam między innymi wirusy komputerowe i specjalnie przygotowywane oprogramowania szpiegujące czy włamania hakerów. Kradzież tożsamości czy też problem z utratą konkurencyjności to wszystko ma związek również z bezpieczeństwem informacji i trzeba na tą kwestię zwracać uwagę, ponieważ może prowadzić do poważnych strat finansowych. W wielu instytucjach można mówić o zdarzeniach, które w skutek braku świadomości pracowników prowadzić mogą do przekłamania albo też utraty istotnych informacji.

IT asset management

Przykładem mogą tutaj być między innymi źle przetworzone albo obrobione dane, zagubienia nośników z danymi, karteczki z hasłami przyklejone do monitora czy też ekrany skierowane w stronę klientów, przez co będą oni mieli okazję do zapoznania się z naszymi danymi., unikać trzeba wyrzucania dokumentów, które da się odczytać na śmietnik.

O serwisie

Korzystając z naszych porad, dowiesz się czym jest szyfrowanie danych oraz poznasz tajniki szyfrowania. Doradzamy, jak skutecznie chronić firmowe dane oraz co zrobić w przypadku utraty ważnych informacji.

Zadbaj o swoją prywatność.

PARTNERZY PORTALU 

 

Kontakt

kontakt@webproductions.pl

Galeria