System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji zgodny z ISO/ IEC 27001 cześć I

Information Security Management System (ISMS)

Niemal każdy właściciel firmy czy też menadżer w swojej karierze zawodowej wielokrotnie odczuł skutki braku czy też niewłaściwej ochrony danych. Złe kontrakty czy umowy, własne pomysły realizowane przez konkurencje to poważny problem, który jednak nie zawsze jest rozwiązywany tak jak należy,. Trzeba pamiętać, że w wielu sytuacjach będzie to również problem, który ma charakter prawny i roszczenia odszkodowawcze mają tutaj istotne znaczenie. Na pewno duża część czytelników dziwi się, że powyższe problemy są związane z ochroną informacji albo też jej brakiem. (https://www.exo5.pl/it-asset-management)

Składają się na nie zagadnienie z wielu dziedzin i obszarów co oczywiście będzie prawdą. Ale wbrew pozorom każdy z tych pokazanych przykładów może być związany bezpośrednio z naruszeniem informacji. Aby to zrozumieć należy najpierw zdefiniować i określić czym jest informacja i jak będzie można tą informację chronić i jak będzie można tą ochronę odpowiednio przygotować. Informację określa się jako dane przetworzone w taki sposób, że na ich podstawie można wyciągać wnioski i podejmować decyzje biznesowe.

Przetwarzanie danych osobowych

Informacja będzie również składnikiem aktywów wartości, które podobnie jak też inne ważne aktywa biznesowe, które także mają znaczenie dla organizacji pracy. informacja może tak naprawdę istnieć w wielu różnorakich postaciach. Może być ona albo to drukowana na papierze, albo też w specjalnie przygotowanej formie elektronicznej, przesyłana pocztą albo też z użyciem specjalnych środków elektronicznych, pokazana na filmach, zdjęciach czy też przekazywana słownie w rozmowie. Niezależnie od tego w jakiej formie jest dana informacja oraz jakie są sposoby jej przetwarzania i przesyłania musi być to informacja, która zawsze będzie bardzo dobrze zabezpieczoną.

IT asset management

Bezpieczeństwo informacji to ochrona informacji przed różnorakimi zagrożeniami w celu zapewniania ciągłości biznesu, minimalizowania ryzyka biznesowego oraz maksymalizacja zwrotu z inwestycji a także możliwości biznesowych.

O serwisie

Korzystając z naszych porad, dowiesz się czym jest szyfrowanie danych oraz poznasz tajniki szyfrowania. Doradzamy, jak skutecznie chronić firmowe dane oraz co zrobić w przypadku utraty ważnych informacji.

Zadbaj o swoją prywatność.

PARTNERZY PORTALU 

 

Kontakt

kontakt@webproductions.pl

Galeria