Jaka kosiarka spalinowa do 500 zł?

Kosiarka spalinowa to urządzenie niezbędne do pielęgnacji każdego ogrodu. Czy jednak dysponując ograniczonym budżetem (do 500 złotych), jesteśmy w stanie kupić urządzenie, które sprosta naszym oczekiwaniom? W artykule tym podpowiadamy również, jaka podkaszarka będzie dobrym wyborem.

Jaka kosiarka spalinowa?

Dysponując budżetem 500 złotych, nie znajdziemy wielu modeli kosiarek spalinowych. Zwykle bowiem są to urządzenia o większej mocy i szerokości roboczej, toteż więcej kosztują. Kosiarki spalinowe, które swą ceną nie przekraczają 500 złotych, zwykle przeznaczone są do niewielkich trawników, których powierzchnia sięga 500 m2.

Mają niezbyt dużą, jak na kosiarki spalinowe, moc, sięgającą 1200 W, jednak są już wyposażone w stopnie regulacji wysokości koszenia, co pozwala dostosować sprzęt do naszych potrzeb. Zazwyczaj charakteryzują się również niezbyt dużą szerokością koszenia, oscylującą wokół 40 centymetrów. Emitują również sporo hałasu. Wybierając taki sprzęt, koniecznie sprawdźmy, czy jest on objęty przynajmniej 12-to miesięczną gwarancją.

Jaka podkaszarka sprawdzi się najlepiej?

Jaką podkaszarkę wybrać? Jeżeli nasz ogród ma wiele zakamarków, do których trudno się dostać za pomocą standardowej kosiarki spalinowej, warto zdecydować się także na zakup podkaszarki. Jej cechą charakterystyczną jest przede wszystkim łatwość manewrowania, dzięki czemu z łatwością pozbędziemy się chwastów między grządkami, przy chodniku czy też w pobliżu kwiatów, nie niszcząc przy tym cennej roślinności.

Wybierając podkaszarkę do 500 złotych, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na rodzaj zasilania. Wyróżniamy wówczas dwa podstawowe typy podkaszarek:

  • elektryczne – to rozwiązania zdecydowanie tańsze, lżejsze i mniej kłopotliwe w eksploatacji od swych spalinowych odpowiedników. Mają jednak dwie zasadnicze wady – ich zasięg jest ograniczony długością kabla oraz mają stosunkowo niewielką moc (450-550 W). Nadają się zatem do niewielkich posesji.

Pewną alternatywę stanowią podkaszarki akumulatorowe, które, aby pracować, nie wymagają podłączenia do sieci, jednak konieczne jest ich ładowanie. Przy ich wyborze należy zwrócić uwagę na pojemność akumulatora i to, jak długo się ładują.

  • spalinowe – w porównaniu z kosiarkami elektrycznymi i spalinowymi charakteryzują się większą mocą, przez co wzrasta ich wydajność, ale również i cena. Zwykle dysponują mocą sięgającą 1000-1300 W, co stanowi znaczny skok jakościowy w porównaniu z podkaszarkami elektrycznymi.

Pamiętajmy jednak, że w przewidzianym przedziale cenowym (do 500 złotych) producenci nadal nie stosują drążków składanych, które ułatwiają transport sprzętu. Znajdziemy natomiast bardzo dobrze wyprofilowane i ergonomiczne drążki, dzięki którym sprzęt jest bardziej komfortowy w użyciu.

Od podkaszarek spalinowych warto odróżnić kosy spalinowe. Mają one bowiem odmienną budowę silnika, przez co charakteryzują się większą mocą. Są również cięższe. Z tych względów lepiej sprawdzają się podczas koszenia dużych i wymagających terenów.

Decydując się na ten sprzęt, pamiętajmy, iż kosa spalinowa powinna być przede wszystkim poręczna. Liczy się również ergonomia drążka. Musi on bowiem w odpowiedni sposób rozkładać ciężar sprzętu.

Podsumowując, na rynku znajdziemy sporo urządzeń do pielęgnacji trawnika, które mieszczą się w przyjętym budżecie w wysokości 500 złotych. Odznaczają się dobrymi parametrami użytkowymi, jednak przeznaczone są raczej do średnich ogrodów niż dużych posesji, które wymagają sporej mocy.

 

Materiał zewnętrzny

 

O serwisie

Korzystając z naszych porad, dowiesz się czym jest szyfrowanie danych oraz poznasz tajniki szyfrowania. Doradzamy, jak skutecznie chronić firmowe dane oraz co zrobić w przypadku utraty ważnych informacji.

Zadbaj o swoją prywatność.

PARTNERZY PORTALU 

 

Kontakt

kontakt@webproductions.pl

Galeria