Poradnik szyfrowania danych dla każdego

Szyfrowanie danych

Szyfrowanie to sposób na zagwarantowanie bezpieczeństwa swoich danych. Współczesne metody, jeśli są odpowiednio zastosowane, dają nam praktycznie pewność, że nikt ich nie odczyta. Nie wolno lekceważyć tej kwestii, ponieważ nasze dane są bardzo cenne i przekonać się możemy o tym, kiedy je stracimy. Odtworzenie ważnych informacji często bywa niemożliwe, a jeśli nasze dane trafią w niepowołane ręce, przestępca będzie mógł z nich skorzystać w celu wyrządzenia realnych szkód. (https://www.exo5.pl/pelne-szyfrowanie-dyskow9

Na laptopie czy telefonie mamy dzisiaj w końcu chociażby dane do logowania siew banku internetowym czy informacje o naszej karcie kredytowej. Przed kimś próbującym uzyskać do naszego systemu zdalny dostęp chronić możemy się antywirusem i firewallem, ale jeśli już nasze pliki zostaną przejęte, jedyną deska ratunku będzie ich wcześniejsze zaszyfrowanie.

Bezpieczeństwo informacji

Pliki zaszyfrowane są dla złodzieja bezużyteczne, ponieważ nie da się ich odczytać. Jest to zabezpieczenie bardzo skuteczne, ponieważ nowoczesne metody szyfrowania są nie do złamania nawet dla dobrze wyposażonego przestępcy. Sposobów na zabezpieczenie swojego komputera w ten sposób jest bardzie wiele, a w tym miejscu warto wspomnieć o metodach szyfrowania w najpopularniejszym obecnie systemie operacyjnym, Windows 7.

Skuteczny antywirus

Szyfrowanie w Windows 7

Sporo osób korzysta ze specjalnych narzędzi szyfrujących. Często nie są one konieczne, ponieważ sam system operacyjny jest w stanie zaoferować nam skuteczne rozwiązania. W systemie Windows 7 można skorzystać z systemu plików EFS lub narzędzia BitLocker. System EFS jest przeznaczony dla profesjonalnych wersji Windows 7. Oparty jest on o specjalną konstrukcję plików i folderów. Dostęp do nich uzyskuje się po zalogowaniu na swoje konto i nawet nie zauważa się, że cokolwiek jest zaszyfrowane.

Jeśli jednak ktoś z zewnątrz będzie próbował dostać się do plików, nie uda mu się to. Zobaczy szyfrogramy. BitLocker to z kolei klasyczne szyfrowanie, które wymaga od nas podania klucza w chwili, kiedy chcemy uzyskać dostęp do zaszyfrowanych danych.

O serwisie

Korzystając z naszych porad, dowiesz się czym jest szyfrowanie danych oraz poznasz tajniki szyfrowania. Doradzamy, jak skutecznie chronić firmowe dane oraz co zrobić w przypadku utraty ważnych informacji.

Zadbaj o swoją prywatność.

PARTNERZY PORTALU 

 

Kontakt

kontakt@webproductions.pl

Galeria