Chroń dane przed wścibskimi – o tym, jak zaszyfrować cały dysk

Ochrona komputera

Nie ma znaczenia ile warstw szyfrowania wykorzystamy do zabezpieczenia swoich plików, nie ważne jest, jak mocno staramy się o to, aby nasza komunikacja była skryta, musimy być przygotowani na to, że dostęp do nich uzyskają niepowołane osoby. Najgorsze co może nas spotkać to oczywiście dostęp fizyczny przez napastnika do urządzeń, które są w naszym posiadaniu. W systemie operacyjnym zawsze pozostają jakieś ślady, można je wykryć posługując się narzędziami, z których korzysta informatyka śledcza. (https://www.exo5.pl/pelne-szyfrowanie-dyskow9

Dzięki nim można zdobyć dostęp do informacji, które pozwolą na odszyfrowanie danych. Ale możliwe jest także zainstalowanie programu inwigilującego w taki sposób, że nawet nie będziemy o tym wiedzieć. Są osoby, które uważają, że nie ma sposobów, które pozwolą nam zabezpieczyć się przed tego typu atakami. Są jednak dowody, które mówią, że pełne zaszyfrowanie dysków jest zabezpieczeniem, które napastnikom będzie niezwykle trudno obejść. Lektura naszego artykułu pozwoli Wam dowiedzieć się, jaka jest zasada działania szyfrowania dysku i jak możemy swoje dane zabezpieczyć samodzielnie.

Program inwgilujący

Szyfrowanie dysku

Osoby, które wierzą w przysługujące nam wszystkim prawo do prywatności z pewnością stwierdzą, że nie mają nic do ukrycia przed innymi. Z pewnością osoby te chętnie podzielą się z obcymi nawet najbardziej intymnymi szczegółami ze swojego życia. Taka decyzja powinna być jednak kwestią ich indywidualnej decyzji. Nie możemy jednak zapomnieć, że wśród nas są także mniej otwarte osoby. Na pewno nie brakuje także osób, które nie do końca wierzą w skuteczność obowiązującego prawa. Tym osobom wypada przypomnieć, że czasem ochrony wymagają interesy innych. Jako przykład może nam służyć prawnik, czy lekarz.

Ich obowiązkiem jest ochrona przed osobami nieupoważnionymi dokumentacji medycznej, czy materiałów, które zostaną wykorzystane do obrony klienta przed sądem. I na koniec ostatni argument za szyfrowanie dysku – pamiętajmy, że zniszczenie danych zapisanych na nie zaszyfrowanym dysku tak, aby nie dało się ich odczytać może być niemożliwe.

O serwisie

Korzystając z naszych porad, dowiesz się czym jest szyfrowanie danych oraz poznasz tajniki szyfrowania. Doradzamy, jak skutecznie chronić firmowe dane oraz co zrobić w przypadku utraty ważnych informacji.

Zadbaj o swoją prywatność.

PARTNERZY PORTALU 

 

Kontakt

kontakt@webproductions.pl

Galeria