Jak aktywnie spędzić czas z psem?

Psy uwielbiają ruch. Jeżeli jesteśmy posiadaczami czworonoga, który ma wręcz niespożyte pokłady energii, musimy zadbać o to, aby w codzienne spacery nie wkradła się rutyna. Jak zatem aktywnie spędzić czas w parku, aby wyjście było atrakcyjne dla naszego pupila?

Po pierwsze, zadbaj o bezpieczeństwo psa i innych użytkowników parku

Chociaż powszechnie uznaje się, iż kaganiec to narzędzie deprymujące, które powinno znaleźć użytek wyłącznie w przypadku agresywnych psów, do jego noszenia powinien być przyzwyczajony każdy czworonóg, niezależnie od swojej wielkości czy też charakteru. W jakich sytuacjach będziemy potrzebować kagańca?

  1. Kaganiec jest bowiem niezbędny w transporcie publicznym. Jeżeli zatem dojeżdżamy do parku autobusem, będziemy go potrzebować, aby zagwarantować bezpieczeństwo otoczeniu psa.
  1. Kaganiec będzie również niezbędny w sytuacji, gdy nasz pupil jest niezwykle ciekawski i w trakcie spaceru lubi brać do pyska różne rzeczy, w tym resztki jedzenia czy też psie odchody. Takie „pożywienie” nie wpływa pozytywnie na jego zdrowie, toteż warto maksymalnie ograniczyć z nim kontakt właśnie poprzez zastosowanie kagańca.
  1. Co więcej, przepisy porządkowe miast i wewnętrzne regulaminy parków czasem narzucają konieczność wyprowadzania psów na smyczy i kagańcu.

Ekspert sklepu Pupilo.pl radzi zatem, aby mając na uwadze powyższe względy, stopniowo przyzwyczajać psa do noszenia kagańca, nawet jeśli na co dzień mieszkamy w mieście, gdzie nie ma jakichkolwiek obostrzeń. Nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy kaganiec może okazać się przydatny, a oswojony z nim pies nie będzie miał żadnych obiekcji przy jego zakładaniu. Obejdzie się bez dodatkowego stresu i dyskomfortu.

Aby jednak kaganiec był dla psa bezpieczny i wygodny, musi być odpowiednio dobrany. Zrezygnować powinniśmy przede wszystkim z modeli materiałowych, które choć wyglądają na wygodne, mogą wyrządzić psu więcej szkód niż pożytku. Aby bowiem obniżyć temperaturę swego ciała czworonóg dyszy. Zakładając mu ciasny, materiałowy kaganiec, uniemożliwiamy mu to, co w skrajnych przypadkach może prowadzić do udaru.

O wiele lepiej sprawdzają się kagańce metalowe i wykonane z tworzyw sztucznych, chociaż na pierwszy rzut oka wyglądają na mniej bezpieczne i wygodne. Sprawdzają się one nie tylko w przypadku dużych czworonogów, ale również w sytuacji, gdy chcemy kupić kaganiec dla małego psa. Jak jednak dobrać jego optymalną wielkość?

Nie jest to skomplikowana kwestia. Wystarczy, że upewnimy się, iż nasz pupil ma możliwość szerokiego otworzenia pyska, co pozwoli mu na swobodne wywieszenie języka i dyszenie. Określić należy również długość kufy i jej szerokość, w miejscu gdzie kaganiec będzie oparty o psi pysk. I gotowe!

Po drugie, zapewnij psu atrakcje

Bieg obok właściciela jest dla psa interesujący, ale tylko przez chwilę, zwłaszcza jeśli za towarzysza wybraliśmy psa, który lubi węszyć i jest ciekawski. Warto rozwijać u niego te naturalne instynkty. Pomocna w tym względzie może okazać się kong zabawka. Jest to gadżet wykonany z gumy kauczukowej z wydrążonym wnętrzem, do którego wkładamy ulubione smakołyki naszego psa.

Aby jednak dostać się do środka i zdobyć przysmak, pupil musi sporo się na trudzić. Pobudza to zmysł myśliwski czworonoga oraz pozytywnie wpływa na rozwój fizyczny i intelektualny psa. Warto zatem zabrać ten gadżet ze sobą do parku. Wówczas pupil na pewno nie będzie zainteresowany psimi odchodami czy też resztkami jedzenia. Nie będziemy musieli zatem zakładać mu kagańca.

Innym gadżetem, który uatrakcyjni zabawę w parku jest frisbee. Latający talerz gwarantuje nie lada frajdę. Pamiętajmy jednak, aby było ono wykonane z bezpiecznych dla zwierzęcia materiałów, na przykład z silikonu. Wówczas pies nie będzie miał żadnych problemów z jego złapaniem.

Podsumowując, kaganiec może okazać się przydatny w niektórych sytuacjach, dlatego warto przyzwyczaić psa do jego noszenia. Przy okazji zabawy z psem w parku, gdy mamy nad pupilem kontrolę, warto go jednak ściągnąć, aby pupil czuł się swobodnie. Parkową zabawę umilą nam gadżety, takie jak kongo i frisbee.

O serwisie

Korzystając z naszych porad, dowiesz się czym jest szyfrowanie danych oraz poznasz tajniki szyfrowania. Doradzamy, jak skutecznie chronić firmowe dane oraz co zrobić w przypadku utraty ważnych informacji.

Zadbaj o swoją prywatność.

PARTNERZY PORTALU 

 

Kontakt

kontakt@webproductions.pl

Galeria