Jak urządzić kuchnię?

Urządzenie kuchni nie jest prostym zadaniem. Najczęściej dysponujemy niewielką ilością miejsca, warto więc wykorzystać je optymalnie. Kuchnia ma być łada, a zarazem funkcjonalna. Do wyboru mamy gotowe zestawy, meble na wymiar oraz samodzielne skompletowanie. Na co się zdecydować?

  • Meble na zamówienie, sprawdzą się wszędzie tam, gdzie kuchnia ma nietypowy kształt i wymiar. Pozwala to na wykorzystanie przestrzeni w sposób maksymalny. Wadą mebli na wymiar jest długi czas oczekiwania i wysoka cena. Meble nie będą pasować do innej kuchni, więc zmieniając mieszkanie, konieczne będzie kupno nowych szafek.
  • Meble kompletowane samodzielnie, pozwalają na dopasowanie ich do swoich indywidualnych potrzeb. Można wybierać z jednego systemu meblowego lub różnych. Poszukiwanie odpowiedniej szafki do kompletu, może być trudne i czasochłonne. Nie ma gwarancji efektownego wyglądu, a cena będzie wyższa od kupowanych w zestawie.
  • Gotowe zestawy kuchenne, to najprostszy sposób na umeblowanie kuchni. Kupując cały komplet, płaci się znacznie mniej, niż za zestaw pojedynczych szafek. Pasują do każdej, standardowej kuchni. Można je dostać od ręki i tego samego dnia ustawić.

Ranking mebli kuchennych

Najbardziej popularne są meble drewniane oraz z materiału drewnopochodnego. Są trwałe, funkcjonalne i pasują do każdego wnętrza. Funkcjonalność, to podstawa w wyborze mebli. Dlatego klienci wybierają zestawy z zaimpregnowanymi, odpornymi na uszkodzenia blatami, które cechują się dobrą ergonomią. Meble pakowne z dobrze rozmieszczonymi szafkami i szufladami, cieszą się nieustanną popularnością. Na uwagę zasługują meble z metalu. Mogą to być metalowe fronty szafek lub rama ze stali nierdzewnej. Jest to dobry wybór w przypadku nowoczesnych aranżacji.

Jaki stół do kuchni?

Kuchnia, to nie tylko szafki, ale też stół. Pełni on tu podwójną rolę, gdyż nie tylko służy do spożywania posiłków, ale również, jako blat roboczy. Dlatego musi być wyposażony w odporny na uszkodzenia blat. Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając stół?

  • Rozmiar-zależy od metrażu kuchni. W dużej, możemy pozwolić sobie na dowolność, jednak mała wymaga kreatywności. Stół może być standardowy o wymiarach 80cm x 80cm lub składany. W małej przestrzeni, gdy brak miejsca na stół, warto przemyślać opcję składanego blatu, będącego przedłużeniem parapetu lub wysuwanego blatu. Gdy wielkość pomieszczenia na to pozwala, pięknie prezentują się wyspy kuchenne, które mogą być wyposażone w dodatkowe szafki. Blat musi wtedy być wysunięty o 40 cm od brzegu szafek. Pozwoli to na komfortowe spożywanie posiłków. Niezbędny w kuchni jest ciąg komunikacyjny o wymiarze około 70 cm. Dzięki temu, będzie ona wygodna i bezpieczna.
  • Materiał- to przede wszystkim trwałość stołu i jego wygląd. Do wyboru mamy stoły z drewna, metalu, tworzyw sztucznych. Drewno jest materiałem trwałym i będzie służyło długo. Podobnie stal. Plastik w warunkach kuchennych łatwo może zmienić kolor i ulec uszkodzeniu. Szczególną uwagę należy zwrócić na blat, gdyż musi on być odporny na wysoką temperaturę i wodę.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając meble do kuchni?

Ekspert sklepu Meblujesz.pl radzi, by poza własnym gustem, kierować się funkcjonalnością i jakością wykonania. Warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje mebli, jak np. szufladki przy stole. Zestaw kuchenny jest narażony na zabrudzenia, zmoczenia, parę wodną i wysoką temperaturę. Dlatego musi być odpowiednio zaimpregnowany. Najlepsze blaty wykonane są z materiałów żaroodpornych. Wybierając stół, koniecznie należy sprawdzić jego stabilność.

Odpowiednio wybrane meble kuchenne, będą nie tylko funkcjonalne, ale też eleganckie i tworzące spójną aranżację. Kuchnia powinna być dopasowana stylem do reszty mieszkania. Szczególnie wtedy, gdy jest otwarta. W małej kuchni, niezmiernie ważne jest, by uwzględnić umiejscowienie okien i drzwi, a także sposób ich otwierania. Nie mogą one kolidować z używalnością kuchni. Fronty szafek po otwarciu nie powinny zakłócać ciągów komunikacyjnych i swobodnego poruszania się w kuchni. Dobrze przemyślany zakup mebli kuchennych sprawi, że będą one praktyczne, estetyczne i będą nam służyć wiele lat.

 

Materiał zewnętrzny

O serwisie

Korzystając z naszych porad, dowiesz się czym jest szyfrowanie danych oraz poznasz tajniki szyfrowania. Doradzamy, jak skutecznie chronić firmowe dane oraz co zrobić w przypadku utraty ważnych informacji.

Zadbaj o swoją prywatność.

PARTNERZY PORTALU 

 

Kontakt

kontakt@webproductions.pl

Galeria