Często jeździsz samochodem? Te urządzenia i akcesoria mogą umilić i ułatwić podróże

Podróże, bez względu na to, czy osobiste, czy służbowe, mogą się dłużyć, nudzić i wydawać przykrym obowiązkiem. Jazda samochodem potrafi dać w kość i znudzić każdego, ale właśnie z tego powodu warto zastanowić się nad tym, jak sobie te podróże ułatwić i urozmaicić.

Droga mniej się dłuży, gdy można posłuchać radia lub ulubionej składanki

Radio samochodowe to niezastąpione urządzenie w każdym pojeździe. Trudno wyobrazić sobie wielogodzinną trasę bez możliwości włączenia jakiejkolwiek stacji radiowej lub płyty muzycznej. Bez względu na to, jaki gatunek muzyczny i jakie audycje radiowe lubimy, powinniśmy zadbać o dobrej jakości radio i antenę samochodową. To absolutne minimum, by podczas dłużących się podróży czuć się komfortowo i nie dać się pokonać znużeniu.

Łatwiej trafimy do celu, gdy zainwestujemy w nawigację GPS

Nawet gdy poruszamy się po stałych trasach i dobrze znamy drogę, nawigacja GPS i tak może nam się przydać. Remonty, kolizje i objazdy mogą zdarzyć się wszędzie, a sprytna nawigacja pomoże nam nawet ominąć największe korki.

Jeśli samochód nie został wyposażony w to urządzenie fabrycznie, co zdarza się w nowszych autach, to możemy kupić nawigację GPS w charakterze oddzielnego urządzenia lub ściągnąć aplikację do nawigowania na smartfon. Mankamentem tego drugiego rozwiązania jest to, że smartfon jest mniejszy od ekranu nawigacji, a w dodatku, gdy służy za nawigację nie można użytkować go do innych zadań (na przykład udostępniając dziecku, by pograło w grę lub obejrzało bajkę). Oddzielna nawigacja GPS wydaje się więc bardziej pewnym, niezależnym i komfortowym rozwiązaniem. https://www.morele.net/rtv/nawigacja-gps-i-cb-radia/nawigacja-gps-139/

Jeśli jesteśmy już przy nawigacji GPS, to warto zadbać od razu o odpowiedni uchwyt. Gdy kupujemy nawigację, na ogół otrzymujemy idealnie dopasowany uchwyt w zestawie, ale jeśli kupimy urządzenie z drugiej ręki lub zgubimy uchwyt fabryczny, nic straconego – można bez problemu dokupić uchwyty do każdego rodzaju nawigacji, jak również do smartfonów.

By nawigacja samochodowa działała poprawnie i bez przerw, należy zapewnić jej ewentualny dostęp do zasilania. Baterie w tych urządzeniach nie wytrzymają wielogodzinnego nawigowania bez podładowania baterii. Do tego zadania niezbędny będzie odpowiedni  przewód zasilający. Na ogół potrzebny jest kabel mini USB typu B, który jest przystosowany do zasilania większości nawigacji, tabletów i aparatów cyfrowych. https://www.morele.net/komputery/kable-i-adaptery/kable-usb-699/,,,,,,,,,,24740O809389/1/

Aplikacje, które ułatwią podróże, parkowanie i poznawanie świata

Trudno wyobrazić sobie dziś podróżowanie bez aktualnych map w nawigacji GPS, a co dopiero wyszukiwanie hoteli, restauracji i parkingów bez dostępu do sieci lub odpowiednich aplikacji. W smartfonie o wiele wygodniej jest używać dedykowanych aplikacji do konkretnych zadań niż przeglądać tradycyjne witryny internetowe.

Wśród aplikacji można znaleźć zarówno te, które pomogą w odnalezieniu doskonale położonego i niedrogiego parkingu, a potem pomogą nam odnaleźć zaparkowany samochód. Wygodne są również aplikacje informujące o najciekawszych punktach w okolicy, zabytkach, restauracjach i tym podobnych miejscach.

Czujnik parkowania pomoże w trudnych sytuacjach

Jeśli parkowanie i wciskanie się w niezbyt duże przestrzenie nie jest naszą mocną stroną, warto zainteresować się czujnikami parkowania. Te niewielkie i niedrogie urządzenia potrafią ułatwić życie każdemu kierowcy, który kiedykolwiek miał problem z parkowaniem lub wyjeżdżaniem z ciasnego miejsca parkingowego.

Kamera samochodowa – pomoże w sytuacjach spornych

Kamery samochodowe są coraz powszechniej stosowane nie tylko w komunikacji zbiorowej, ale także wśród kierowców indywidualnych. Korzystają z nich firmy i osoby prywatne, a zaletą takiego rozwiązania jest posiadanie nagrań z bieżących tras, co pomoże rozwiązać wiele ewentualnych sytuacji spornych. Kamery samochodowe są pomocne w ustalaniu zajść na drodze, gdy doszło do wypadku lub kolizji, a sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia – wówczas nagrania od innych kierowców także mogą pomóc.

Częste podróże samochodowe mogą być przyjemne, ciekawe i zdecydowanie mniej męczące niż mogłoby się wydawać. Jeśli zadbamy o odpowiednie wyposażenie samochodu, sprzęty i akcesoria, które ułatwiają i umilają podróż, to będziemy siadać za kółkiem z o wiele większą przyjemnością.

 

Materiał zewnętrzny

O serwisie

Korzystając z naszych porad, dowiesz się czym jest szyfrowanie danych oraz poznasz tajniki szyfrowania. Doradzamy, jak skutecznie chronić firmowe dane oraz co zrobić w przypadku utraty ważnych informacji.

Zadbaj o swoją prywatność.

PARTNERZY PORTALU 

 

Kontakt

kontakt@webproductions.pl

Galeria